Degučių kaimo folkloro kolektyvas „Pilutė“

Vadovė Adma Baltutienė
          Kolektyvui nuo 2004 metų vadovauja Adma Baltutienė, o pats kolektyvas gyvuoja nuo 2000 metų.  Tradicines lietuvių liaudies dainas dainuoja ir jaunimas, ir vyresnieji.  Pastarieji – puikus pavyzdys jaunimui.                                                                                                       
         Virš 20 metų gyvuojantis Žemaičių krašto etnokultūros centro kolektyvas išties turi kuo pasigirti. Per metus sudalyvauja 16–20 koncertų. „Pilutės“ atliekami kūriniai skamba ne tik Šilutės miesto ir rajono renginiuose, bet ir įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Kolektyvas pasirodė Kretingoje ir Plungėje, o Klaipėdoje prie žvejo sodybos savo dainomis linksmino Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.
          „Tautos šimtamečių ąžuolų“ apdovanojime Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“ pelnė apdovanojimą „Rajono tautiškiausia bendruomene“. 2021 metų pavasarį Stelmužės ąžuolo palikuonis įleido savo šaknis Degučiuose.  
            Kolektyvas ne tik dainuoja, bet ir rengia įvairias edukacines programas. Bene įsimintiniausia jų – 2008-aisiais vykęs „Kopūstamušis“. Vaikų  mėgstamiausia edukacija yra "Kaimiški žaidimai ir čirviniai blynai". ".                                                                                                        
           Meilė muzikai, mūsų tautos palikimui – lietuvių liaudies dainoms –  visų ansambliečių širdyse. Galbūt todėl jie tapo viena didele šeima, kur išėjusieji mielai sugrįžta pabendrauti ar tiesiog pasiklausyti savo kolegų koncertų.

Kolektyvo „Pilutė" vadovės telefono numeris +370 650 78091.