Minint Klaipėdos krašto prijungimo 100-metį prie Lietuvos

Minint Klaipėdos krašto prijungimo 100-metį prie Lietuvos
“Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva”. Šie, rašytojos Ievos Simonaitytės žodžiai buvo užrašyti prabėgus mėnesiui po 1923 metų sausio 15 d.sukilimo Klaipėdoje, o vėliau iškalti ant 150 tonų ir yra 8,5 metro aukščio paminklo "Arka" Klaipėdoje.
Istorinė data ir laikas, unikalioj gluosnių alėjos erdvėj, Degučiuose, važiuojant link Katyčių, ties buvusios Muitinės (pastatyta kartu ūkiniais priestatais 1908 m.)susibūrė šišioniškiai ir žemaičiai.
Klaipėdos krašto 100-čio sukakties prijungimo šventę prie Didžiosios Lietuvos organizavo Žemaičių krašto etnokultūros centras kartu su Salos etnokultūros ir informacijos centru. Šišioniškiams atstovavo Usėnų etnografinis teatras "Negelys"(vad. Jūratė Daugalienė), žemaičiams - Degučių folkloro ansamblis "Pilutė" (vad. Adma Baltutienė). Susibūrusius sveikino Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys, istoriniais įvykiais dalinosi muziejininkas Saulius Sodonis ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos istorijos mokytojas Jonas Girskis. Šilta sveikinimo kalba džiugino Žemaičių Naumiesčio direktorė Inga Kirkickienė. Apie patį muitinės namą kalbėjo dabartinė jo gyventoja ir "Pilutės" ansamblio dainininkė Bronislava Valančienė. Gimnazijos pavaduotoja ugdymui Vilma Bartušienė jautriai prisiminė, kad istoriniame muitinės name dirbo vienintelė moteris pareigūnė tarp vyrų ir tai buvo jos močiutė. Anot režisierės ir etnografinio teatro "Negelys" vadovės Jūratės Daugalienės, mes visi norime jaukiai ir šiltai sėdėti namuose per žliaugiantį lietų, bet tai, kad galime šią istorinę dieną susirinkti visi kartu, kaip vieninga tauta, viena valstybė yra labai svarbu, mums rūpi, mes švenčiame Lietuvą!