LTEN
Versija neįgaliesiems

2020 metų renginiai

 

Sausio 13 d. 10 val. Gardamo šv. Roko bažnyčioje minėjome Laisvės gynėjų dieną. Šv. Mišiose dalyvavo Gardamo moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ ir Gardamo progimnazijos 3-4 klasių mokinukai kartu su  mokytoja Virginija Lidžiuviene.

Sausio 13d.  Žemaičių Naumiestyje po Šv. Mišių naumiestiškiai su Neužmirštuole rankose ėjo prie paminklo "Žuvusiems už Laisvę" sugiedoti Lietuvos himną, minėjime dalyvavo Degučių kaimo kolketyvas "Pilutė" ir Žemaičių Naumiesčio moterų vokalinis ansamblis "Raskila"

 

Sausio 18 d. 19:30 val. Koncertas NERIJA. Gardamo bendruomenės salėje 

Sausio 24 d.  Gardamo bendruomenės salėje įvyko Padėkos vakaras.
Visi žinome, kad gerumas – tai Dievo malonė, širdies šiluma, kuri slypi visuomenėje, tai tarsi žmonių susitarimas gyventi draugiškai, o kad Gardamo seniūnija gyvena draugiškai, tai jau galėjome nuspręsti matydami iš besišypsančiu veidu ir ju gausumo. 
Gerumas reiškia padėti kitam, net jeigu tai reikalauja pasiaukojimo. Kyla retorinis klausimas , ar mes būsime geri, jei nei truputį nesiaukosime? Turbūt, kad to nepakaks. Kodėl aš pradėjau kalbėti apie aukojimą, todėl, kad kiekvienais metais apsisukus metų tėkmei, visada susirenkame pasakyti žodį AČIŪ tiems, kurie aukoja savo skubančiame gyvenime du brangiausius dalykus, tai: laiką ir žinoma pinigus. Nebijokime pasakyti, pinigus, būkime atviri vienas kitam, be jų niekas nevyksta. Maždaug prieš 2000 metų graikų filosofas Sokratas įspėjo „Saugokis bevaisio užimto gyvenimo“. Šiandiena mums gali atrodyti, kad neturime laiko padėkoti žmonėms , kurie rūpinasi, išskirtiniu grožiu, išskirtine idėja. Kai gerumas tampa natūralia gyvenimo dalimi, mums nereikia stabtelėti ir pamąstyti kaip būti gerais ir ar verta visa tai daryti. Kiekvienas turime skirtingų gebėjimų ir galimybių. Iššūkis – panaudoti turimas žinias ir įgūdžius, kad patenkintume aplinkui mus esančiųjų poreikius. Todėl vakaro misija buvo padėkoti tiems, kurie savo gražiu poelgiu, pasiaukojimu prisidėjo prie Gardamo miestelio šventės „Kai susieina kaimynai“ puoselėjimo ir išskirtinio įvaizdžio kūrimo. 
Vakaro svečiai Tauragės kultūros rūmų kvintetas, vadovaujamas Arūno Rakevičiaus sušildė savo skambiomis dainomis.

Vasario 14 d.   Gardamo bendruomenės salėje Lietuvos valstybės atkūrimą gardamiškiai paminėjo išskirtinai. Išreikšdami Meilę Lietuvai per pačią didžiausią Meilės dieną pasikviesdami du mėgėjų dramos teatrus iš Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos. Teatrai parodė dvi nuotaikingas komedijas: “ Liepė knarkti” ( Žemaičių Naumiesčio mėgėjų drams teatras "Lamata")  ir “ Kelionė su kliūtimis” ( Švėkšniškių samburio) abiejų spektaklių režisierė ramutiškė Dalia  Minkevičienė. O renginio pradžioje Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė vos užteko saldžių dovanėlių kiekvienam atėjusiam.

Vasario 16 d. Žemaičių Naumiestyje  Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas prasidėjo Šv. arkangelo bažnyčioje Šv. Mišiomis. po kurių buvo kviečiami į Žemaičių krašto etnoultūro centrą. Centre eksponuojama foto nuotraukų paroda. 

Vasario 25 d.  į Gardamo centrą Morę atvežė net 4 žirgai, susirinko gausus būrys žiemos varytojų. Žiema pradėjo spardytis, nors šiemet taip ir nebuvo pasirodžius. Pajutusi grėsmę žiema pradėjo leisti savo snaiges, po to virto į lietaus lašus ir galiausiai nustojo veikt, todėl pasistengėme iš peties. Tikėkimės ir negrįš. Ačiū Gardamo mokyklai, seniūnijai ir žinoma bendruomenei didelį AČIŪ tariu už be galo skanius BLYNUS. Ačiū draugams iš Šilutės kapelai “ Bočiai”, vadovui Jonui Zalcui.
Visiems kas nebuvote, tai norime pasakyt, kad labai skanūs blynai su uogiene buvo, gal žiūrėdami foto užuosite tą kvapą, o  kitais metais ir Jūs norėsite išvaryt kartu.

Kovo 4 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko Gardamo progimnazijos pradinių klasių mokinių amatų diena, kurioje visi nuoširdžiai gamino iš trispalvio kartono “ Laisvės malūnėlius” skirtus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui.

Kovo 4 d. Amatų diena vyko Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje kur Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotojos vedė užsiėmimus gimnazistams, tai Kultūrinės veiklos vadybininkė Lina Balčiauskienė su 5 klasės mokinukais lankstė Laisvės malūnėlius, o etnografė-vadybininkė Adma Baltutienė su dešimtokais gamino išskirtinius rėmelius iš akmenukų bei įvairių žalumynų. 

Kovo 10 d. Lietuviai, pasklidę po margą pasaulį, pirmiausia galvojame apie mūsų lietuvybės puoselėjimą, išsaugojimą ir perdavimą kitoms kartoms, svarstome, kiek ji išlieka tikra tarp kitų kultūrų.

Kovo 11-oji yra viena svarbiausių naujausios Lietuvos istorijos datų. Šiais metais sukako 30 metu, kai Lietuva, pirmoji iš SSRS okupuotų kraštų, paskelbė atkurianti Lietuvos Nepriklausomybę.

Kovo 11-oji – pavasario diena, atvertusi naują mūsų tautos puslapį, atvėrusi valstybei vartus į Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Kovo 11- oji – šviesos ir ateities Lietuvai ir mums visiems diena.

Todėl Kovo 10 diena, minėdami šį, Lietuvai svarbų įvykį. Gardamo seniūnijos darbuotojai, bendruomenė, Gardamo progimnazijos mokinukai ir darželis bei Žemaičiu krašto etnokultūros centras pasodinome Laisvės ažuoliuka, tikėdami, kad stiprybės šaknys bujos dar ilgai, ilgai, o jo žalumas primins apie praėjusius metus. O kad jam nebūtu liūdna teritorija papuošėme Laisvės malūnėliais. Šviečiant saulutei Gardamo mokyklos 1-2 klasiu mokinukai išsakė savo meile Tėvynei gražiausiomis eilėmis. Ir nėra nieko gražiau iš vaiko lūpu skriejančiu meilės žodžiu Tėvynei. Ačiū Gardamo seniūnijai, bendruomenei, Gardamo progimnazijos mokytojoms už tai, kad ne žodžiais mylime Tėvynę, bet gražiais, kilniais darbais.

Kovo 11 d.  Žemaičių Naumiestyje bendradarbiaudami su Žemaičių Naumiesčio seniūnija papuošėme Žemaičių Naumesčio teritoriją Laisvės malūnėliais 

DĖMESIO !!!

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje paskelbė karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino rėžimo trukmė- nuo 2020 kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 24 val. todėl atsižvelgiant į šią situaciją renginiai nebus organizuojami. 

 

 
Informacija atnaujinta: 2020-10-08